FOTO: DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V LUKA RACING

Dne 26.3. 2016 se opět v Bošovicích uspořádal Den otevřených dveří ve stáji Luka racing a zároveň sraz syndikátu Luka racing syndicate. Návštěvníci zde mohli vidět zajímavý program plný zážitků a informací z dostihového světa a členové syndikátu se mohli tešit na novou dvouletou akvizici, neboť Sheiku Zuzu nyní nahradila další dcera Suteki Shinsukekuna (USA), klisnička Old Tale.

Celá akce byla provázena komentářem Martina Cápa a Ing. Václava Luky, kteří seznamovali návštěvníky s programem, odborně komentovali jednotlivé ukázky a vyhlašovali soutěže pro děti. Každý si mohl ve stájích prohlédnout místní dostihové svěřence, pohladit si je a od stájového personálu získat informace o koních a dalších zajímavostech z dostihového provozu. Odborný výklad, zajímavosti a plány s místními nadějemi představil i asistent trenéra Dalibor Török.

V ukázce dostihového tréninku se představilo celkem 11 koní včetně poničky Rachel. Ta trénink zahajovala v prvním "zahřívacím" kole a postupně ji následovaly dvouleté klisny Solai ze stáje DS Maentiva a Old Tale reprezentující Luka racing syndicate. Poté následovali tříletí nestartovavší - valach Hamlet, další reprezentant stáje Luka racing sydicate a Kapros Fan (FR) stáje LOKOTRANS Slovakia CZ. Předposlední skupinu tvořili Blue Paint, N.N. "So You Think", So Classy (IRE) a Alexandr (IRE), který je letošní nadějí do klasických dostihů. Závěrečné dvouleté duo, které se předvedlo v tréninku, byl hřebec Wovka (IRE) (polobratr úspěšné Waky Laury (IRE)), který bude reprezentant stáje DS GO a N.N.(USA) "Cape Blanco" stáje GM Electronic.

Kromě dostihového tréninku byly nachystány ukázky kování, jezdecké výstroje, zaplétání hřívy, UltraSound na šlachy a kloubky, inhalace, ale také předvedení koní na ruce. Představeni byli: naděje Luka racing syndicate Old Tale, kterou jsme mohli vidět v tréninkové ukázce. Dále se předvedla tříletá Indiva (FR) stáje DS Maentiva, jediný místní bělouš Royal Sun (FR) a Sinbad (FR), oba jsou předstvavitelé stáje Leram. Nechyběla ani hvězdná Waka Laura (IRE) ze stáje DS GO, Royal Kingdom stáje R.L.C. a posledním předváděným byl Phu Hai (FR), další zástupce početné stáje Leram.

                                    

Po celý den se myslelo i na ty nejmenší, pokud se děti nechtěly dívat na trénink nebo procházet stáje, mohli se svézt na dostihové poničce Ráchel pod dozorem jejího jezdce Matyáše Luky, nebo mohly děti soutěžit v kreslení a získat poháry nebo srdíčka vyrobená z podkov.

Ačkoliv slunečné počasí příliš nepřálo, zatažená obloha nemohla fanouškům stáj Luka racing pokazit zážitky z této návštěvy. Během celého dne návštěvník získal potřebné informace nebo jiné zajímavosti od komentátorů nebo ochotného stájového personálu. Velké díky patří: trenérovi Ing. Václavu Lukovi, Martinu Cápovi, Martině Lukové a synovi Matyášovi, asistentovi Daliboru Törökovi, Lence Rájové, Natálii Bílkové, Davidu Liškovi, Anetě Trnkové, Ivaně Polanské, Petře Koutníkové, Patricii Csémiové, Marku Drtinovi, Janě Zdrhové, Agátě Čermákové, Lucie Kabátníkové, Ivaně Jelenové a dalším. Už nyní se těším na další ročník Dne otevřených dveří ve stáji LUKA racing.

                                   

 

Více fotografií ze stáje Luka racing naleznete zde.

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.