FOTO: I. KVALIFIKACE NA VELKOU PARDUBICKOU PRO KASIMA !!!

V již tradičním květnovém termínu byl naplánován první díl kvalifikací do Velké pardubické 2016 s Českou pojišťovnou. Dostihový den byl mimo jiné provázen sedmi rámcovými dostihy a vrcholem byl již 24. ročník Velké ceny města pardubic.

Na startu hlavního vrcholu dne bylo 19 koní, kteří usilovali o vstupenku do Velké pardubické 2016. Dopředu se již mluvilo a "malé - velké" pardubické, neboť v dostihu startovalo 14 loňských účastníků 125. Velké pardubické. Z této "čtrnáctky" koní jich na startu bylo osm, kteří doběhli v první devítce a scházel do počtu pouze loni ve Velké pardubické čtvrtý Universe Of Gracie (GER).

Letošní kvalifikaci nedokončilo 5 koní, kteří až na zadrženého loňského vítěze Velké pardubické Ribelina (FR) budou muset zdárně absolvovat další kvalifikační dostih, aby mohli pomýšlet o start v letošní pardubické. Prvním z nich je Ter Mill, který při překonávání Irské lavice vyklopil ze svého sedla Jakuba Kocmana. Na následující šesté překážce  - Popkovickém příkopě se k zemi poroučel po nezdařeném překonání překážky Sherardo s jezdcem Michalem Kubíkem.  Další smolaři kvalifikace byly Amaragon (žk. Pavel Složil ml.) s Lorainem (ž. Jaroslav Myška), kteří po pádu z koně dostih nedokončili.

Vítězem I. kvalifikace se stal Kasim s ž. Marcelem Novákem, kteří absolvovali celý dostih v přední části pole, vyhnuli se karambolům a v cílové rovince odolali náporu Hegnuse a Rabbit Wella (GB). Kvalifikaci si tak podmanil český odchovanec a společně s dalšími třinácti aktéry má podmínky pro účast ve Velké pardubické splněnou.

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.