Foto: návštěva stáje Military Nové Hrady

Když mne 

pan Tykal na začátku října kontaktoval ohledně fotografování jeho chovu a plemeníka Tullamora (USA) (Theatrical), to jsme ještě netušili, jak nás bude počasí zlobit a kolikrát budeme muset rušit focení a měnit termíny. Podzimní počasí ukázalo svoji tvář a na jasné počasí  a sluníčko jsme si museli pěknou chvíli počkat. 

Po téměř dvaceti dnech netrpělivého čekání na vhodné počasí jsem vyrazila na jižní Čechy do Nových Hradů, kde jsem se setkala s panem Tykalem trenérem a chovatelem dostihových koní a koní vhodných do jezdeckého sportu. Nejdříve jsme prošli stáje, prohlédli si osazenstvo místní stáje a hlavně pilíř místního chovu - hřebce Tullamora (USA), vítěze Českého derby 2008. 

Fotografování jsme zahájili jak jinak než s plemeníkem Tullamorem (USA) a mým úkolem bylo  nafotit fotografie tohoto hřebce nejen pro památku a osobní potřebu majitela, ale také získat atraktivní záběry vhodné k prezentaci a inzerci před následující připouštěcí sezónou 2016. Velice mne přakvapila povaha tohoto atraktivního hřebce ačkoliv si zachovává svoji živost a příjemný temperament, jeho snadná ovladatelnost a manipulace, když ho potřebujeme dostat do požadovaného postoje a trpělivost s námi byla obdivuhodná. 

  Následující trio chovných klisen, které přišly na řadu hned po Tullamorovi (USA) byly 2 ryzky a 1 tmavá hnědka. Z niž obě ryzky jsou březí po místním Derby vítězi, ten se tak může těšit na jeho druhý ročník hříbat. Během focení klisny předváděli, že nadarmo nejsou zástupkyně plemene Anglický plnokrevník a přestože jsou již v chovu, nehodlají se zařadit mezi rozvážné dámy a dokáží si v ohradě pořádně zařádit.

Dalším "pánem na holení" byl 3-letý syn dnes již uhynulého hřebce Access To Java (GER) a to Fr Acces. Fr Acces přezdívaný Franta je v tréninku svého majitele, chovatele a trenéra v jedné osobě - pana Tykala a ve své letošní druhé sezóně zaznamenal nejlepší ale bohužel i nejhorší dosavadní výsledek na dráze, kdy doběhl poslední. Velice potěšil na konci května ve Velké Chuchli, dostihu IV. kat., rovině na 2400 m, kde doběhl s ž. Vendulou Korečkovou na druhém místě za svěřencem trenéra Holčáka Palystarabadem, kterého v dostihu vedl multišampion ž. Václav Janáček.

Po valachovi přišli na řadu dvě klisny, dvouletá klisna Simila (Egerton) a roční Vaccesa (Access To Java). Tyto klisny spolu působily jako "nebe a dudy", ačkoliv je mezi sebou dělí pouze jeden, na člověka působí úplně jinak. Vaccesa působila křehkým dojmem, lehkonohé aktivní a rychlé klisničky ovšem Simila naopak působí na svůj věk jako již dospělá. Její mohutná stavba těla a síla odrazu na mě působilo, jako bych před sebou měla 5-ti letého valacha v plné síle.

                                                

Vaccesa nebo "Vačeska", jak jí v Nových Hradech říkají, byla druhá hlavní akvizice dne. Vaccesku jsem měla za úkol nafotit a snažila jsem se, aby byla co nejatraktivnější a zároveň aby bylo z fotografií pokuď možno patrné o jakou povahu a osobnost se jedná. Doufám, že jsem splnila očekávání, nabídky zájemců se jen pohrnou a nyní se bude čekat, komu jí manželé Tykalovi svěří do péče.

Když dámy odešli zpět do stáje, čekalo nás fotografování stáda tří maminek (Siberian Moon, Vignola a Lady Mackbeth) s hříbaty, které čekalo polední pasení před odpoledním "dáchánkem", které jsme jim kvůli focení trochu narušili a posunuli, než je pro ně obvyklé. Z klisen jediná Lady Mackbeth, která si prošla svým prvním porodem s komplikacemi a byl zde nutný zásah veterináře není připuštěna a ostatní klisny jsou březí po Tullamorovi (USA).

                                                                           

Hříbata, která byla předvedena jsou potomci hřebce Heretika (po Rainbows for Life (CAN): Simoon (Siberian Moon) a Verenika (Vignola) jsou tmavě hnědá hříbata plná temperamentu a elánu. Obě hříbata doplňuje hnědý hřebeček Jumper, který není příslušníkem plemene Anglický plnokrevník. Je to jeden z počinků pana Tykala získat kvalitního sportovního koně.

Na závěr jsem před odjezdem využila poslední možnosti na focení a po zavedení stáda maminek a hříbat jsem ještě pořídila několik snímků Vaccesky a Simily, které byly ještě jednou vypuštěny do ohrady a zachytila jsem záběry, jak spolu v ohradě závodí a předvádí se v celé své kráse Anglického plnokrevníka....

V návaznosti na návštěvu v Nových Hradech u pana Tykala byl ve spolupráci s Janou Šejnohvou a webem dostihový-scvět.cz vytvořen článek. Přečíst si ho můžete zde.

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.